Atopowe Zapalenie Skóry

Sterydy c.d.

Tabletki sterydowe brałam 6 dni i oczywiście pomogły.  Po pierwszej dawce już czułam poprawę. Po 3 dniach uwolniłam się od czerwonego koloru skóry, a piątego dnia wszystko było ok. Radość moja nie trwała długo, bo już po kolejnych 4 dniach pojawiła się wysypka. Zadawałam sobie pytanie dlaczego? Zaczynam dochodzić do wniosku, że przyczyną nawracających  wysypek są ? szczepionki. Od 9 miesięcy przyjmuję szczepionkę odczulającą w ramach immunoterapii, która składa się z 80% traw i 20% żyta. Doktor Markus upiera się, że szczepionka mnie nie uczula bo reakcja na nią byłaby 2-3 dni po zastrzyku. U mnie jednak wysypka pojawiła się nawet 1,5 miesiąca po szczepieniu.  Sama nie wiem!  A może mój organizm po prosty „sfiksował” po tych szczepieniach, bo przecież przed rozpoczęciem szczepień miałam tylko suchą skórę na powiekach, za uszami i w dolnej części dekoltu. Obecnie pojawiają się czerwone, sączące się rany, które obejmują twarz, szyję, dekolt, dłonie.  Zauważyłam, że obszar objęty wysypką powoli powiększa się. Ostatnio objął tylną część szyi, miejsca za uszami i w zgięciach łokci. Co dalej robić? Myślałam, że sterydy są cudownymi lekami, które pomogą mi całkowicie uporać się z problemem.  Niestety ich działanie jest krótkotrwałe. Czy warto narażać zdrowie dla czterodniowego spokoju?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz odpowiednią liczbę *