Atopowe Zapalenie Skóry

Tu chodzi o formaldehyd! cz.I

Jakiś czas temu otrzymałam zaskakujący, rewolucyjny …list od Krzysztofa. Postawiona przez niego nowatorska teza zachwiała moimi dotychczasowymi poglądami. Krzysztof heretyk czy geniusz? Poniżej obszerne fragmenty listu. Czekam na Wasze opinie.

Czytałem Pani stronę internetową o niklu. (…)Pani objawy zaostrzyły się po tym, jak kupiła Pani nowe meble do kuchni. (?) Wykryłem coś rewolucyjnego dla nas i chcę się tym z Panią podzielić.
Ja też dostałem strasznego zaostrzenia jakiś czas temu i szukałem przyczyny. Okazało się po wielu miesiącach poszukiwań i dedukcji, że moje kłopoty … też były związane z nowymi meblami.
Tu nie chodzi jednak o metalowe elementy (przynajmniej dopóki ich Pani cały czas nie dotyka).
Tu chodzi o formaldehyd. (…) W jakiś sposób uczulenie na formaldehyd jest związane z uczuleniem na nikiel. Wydaje się, że samo uczulenie na nikiel nie jest aż tak męczące (poza niewielkimi odczynami skórnymi o typie zapalenia kontaktowego), ale gdy do gry dochodzi formaldehyd wtedy uczulenie na nikiel (też ten w pokarmach) nasila się niebotycznie.
Przypuszczam, że formaldehyd uruchamia te same reakcje immunologiczne, co nikiel – limfocyty T.
Kupiła Pani meble, które stale wydzielają formaldehyd i stale jest Pani zatruwana przez niego i reakcja niklowa nasila się w sposób niekontrolowany. (…)Ja wyrzuciłem wszystkie meble ze sklejką, płytami pilśniowymi i płytami wiórowymi – wszystkie te produkty wydzielają formaldehyd. Od razu jest lepiej.
Zauważyłem także, że w przeszłości zawsze robiło mi się gorzej po kolejnej wizycie u dentysty.. Teraz już wiem dlaczego – plomby kompozytowe zawierają żywice, a te uwalniają formaldehyd. Dlatego po kolejnych założonych plombach byłem coraz bardziej wrażliwy na formaldehyd uwalniający się z mebli i dywanów i ten spożywany w pokarmach.
Nowy dywan to też częste źródło zaostrzeń uczulenia na nikiel – poprzez wydzielanie formaldehydu (tak jak mówiłem nikiel i formaldehyd w jakiś sposób są ściśle ze sobą powiązane). Dywany są utwardzane formaldehydem.
Pani nowe meble kuchenne zawierają pewnie płyty wiórowe lub dyktę/pilśnię – te materiały są klejone żywicą formaldehydową i stale emitują opary formaldehydu. Dlatego jest Pani chora.
Krzysztof M.

2 odpowiedzi na „Tu chodzi o formaldehyd! cz.I”

  • Odzywka do paznokci 8w1 pewnej firmy. Zapalenie spojówek, jęczmień itd. Poszukiwania trwały kilka miesięcy. Uczulenie na ta substancje, masakra ból paznokci, palców. Opuchniete twarzy ból zatok przynosowych do tego doszły duszności. Trulam się tym kilka miesięcy. Badania nic nie wykazały. Zero bakterii itd. Bardzo długie leczenie

  • kupiłem wersalke… od kiedy ją mam to pieką mnie drogi oddechowe… teraz stała 2 noce na balkonie – troche wywietrzała, ale jak wstawiłem to czuje ze znowu zaczyna sie to samo… unikajcie tanich wersalek na skrzyni ze sklejki itd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisz odpowiednią liczbę *