Atopowe Zapalenie Skóry

Kosmetyki EMOLIUM.

Od czterech tygodni moja alergia trochę ucichła. Wcześniej zauważyłam, że wysypka u mnie pojawia się na twarzy, szyi, dekolcie i dłoniach czyli w miejscach odsłoniętych (wystawionych na działanie powietrza). Już nie wiem czy to nikiel, czy może pyłki traw! Aby ograniczyć wysypkę zrezygnowałam z wszelkich spacerów i pikników oraz ograniczyłam do minimum wychodzenie na świeże powietrze. Na co dzień ubieram bluzki bawełniane wysokie pod szyją (takie jak na w-f),a wychodząc na dwór zakładam zawsze odzież z długim rękawem (nawet przy 30oC).  Zaczęłam stosować kosmetyki Emolium. Przed wyjściem smaruję się kremem barierowym, a po powrocie zmywam twarz wodą z dodatkiem żelu do mycia Emolium. Stosuję także krem specjalny jak tylko poczuję swędzenie lub suchą skórę. Stosowane zabiegi przyhamowały wysypkę. Dochodzę do wniosku, że kosmetyki Emolium mają w tym swój udział. Nie jest to ukryta reklama tej marki, lecz moja subiektywna ocena. Stosuję krem barierowy, krem specjalny i żel do mycia z serii Emolium i jestem zadowolona z ich działania. Natomiast kompletnie nie sprawdziła się emulsja do suchej skóry głowy. Producent zapewnia, że emulsja nie natłuszcza włosów. Ja jednak po stosowaniu mam tłuste włosy, a na dodatek skóra nadal swędzi i łuszczy się. 
„Dziś jest lepiej niż wczoraj”, ale to nie znaczy, że całkowicie uwolniłam się od wysypki. Sporadycznie pojawiają się jeszcze czerwone plamy, ale jak tylko je zauważę szybko smaruję te miejsca maścią sterydową Elosone. Nie dopuszczam do „rozlania” się wysypki na dużej powierzchni ciała. Mam nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej?

Jedna odpowiedź na „Kosmetyki EMOLIUM.”

  • Emolium jest ok, ale mi pomaga maść ochronna z wit.A w postaci kremu. Kosztuje ok. 4 zł w aptece, skóra wokół ust (to mój główny problem) szybko się goi. Może komuś ta informacja się przyda.
    o.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisz odpowiednią liczbę *