Atopowe Zapalenie Skóry

I ty Brutusie przeciwko mnie …!

We wrześniu już 2 razy mnie wysypało. Czerwone plamy pojawiają się na szczęście na dłoniach i przedramionach.  Napisałam „na szczęście” ponieważ te miejsca mogę zakryć długim rękawem bluzki. Poza tym ręce to i tak lepiej niż twarz i szyja. Swędzi mnie okropnie, więc co rusz łapię się na drapaniu. Aby temu zaradzić obcięłam paznokcie prawie do zera. „Prawie robi wielką różnicę”, więc zawsze znajdzie się mały zadziorek, którym z lubością się drapię.
Ostatnio w pracy przyłapała mnie moja przesympatyczne koleżanka Ewelinka i krzyknęła na cały pokój NIE DRAP SIĘ! Poczułam się osaczona i rzekłam „… i ty Brutusie przeciwko mnie?!” (cyt z filmu „Ja Klaudiusz”).

Jedna odpowiedź na „I ty Brutusie przeciwko mnie …!”

  • Witam,
    (Z gory przepraszam za brak polskich znakow:))
    Zmagam sie z alergia od urodzenia, czyli prawie 33 lata. Na swedzenie pomaga „klepanie sie” zamiast drapania, czyli uderzanie plaska dlonia w swedzace miejsce. Przynosi ulge, a nie podraznia biednej skory. W czasie kataru siennego, gdy nos stanowi wiekszosc twarzy a oczu brak pomaga polewanie przez kilka minut przedramion chlodna/zimna biezaca woda. Podobno sa tam jakies receptory, nie wiem czemu, ale pomaga. Te rady dal mi przed laty moj wujek – lekarz medycyny naturalnej. To tyle. Pozdrawiam!
    olga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisz odpowiednią liczbę *